Temmuz’un 15’i albümü ÇIKTI

5 Ağustos 2017

15 Temmuz’un birinci yıldönümüne özel bir eserle anlamlandırmak istedik. TFM Müzik adına, Hasan R. Özgen’in yapımcılığında, eserlerini “Lâ tahzen…” fonundan tanıdığımız müzisyen İnan Tat’la kolları sıvadık. Milleti adeta yeniden doğuran o gecenin şiir albümünü neredeyse bir gecede ana hatlarıyla ortaya koyduk.

Esma ailemizin mihmandarı Muhammet Özdemir’le ve tasarımcımız Mustafa Halıcı ile yaklaşık dokuz aydır 15 Temmuz şehitlerimizin ismini zikrediyoruz, resimleriyle göz göze geliyoruz. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Dr. Fatma Betül Sayan Kaya’nın ricasıyla, şehitlerimizin hayat hikâyesini anlatan bir kapsamlı bir kitap çalışmasını tamamladık.

Şehadetlerinden sonra her şehitle yakından tanış olduk. Yüzleri, gözleri hep aklımızda kaldı. Sözleri, yeminleri, hayalleri hep gönlümüzde yankılanır oldu.

Birbirinden habersiz bu insanların bir gecede kaderin görünmez ipine inci gibi dizildiğine şahit oldukça, heyecanlandık. 15 Temmuz’un kahramanları arasından 15’ini seçerek, şiir olmuş hayatlarını söze ve sese dökme fikri ağır bastı.

Albümde dinleyeceğiniz o eşsiz güzellikler, bizim yazdıklarımızdan ve seslendirdiklerimizden daha güzeldir şüphesiz. Şairin dediği gibi, ben onları sözlerimle güzelleştiremedim, onları anlatınca benim sözlerim güzelleşti belki…

Senai Demirci

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir