54. Sayımız Çıktı

5 Ağustos 2017

EDİTÖRDEN…

Bir mevsimdir Temmuz

İslam’ın şartıdır insan olmak. İnsan olmayı atlayarak Müslüman olmaya kalkınca, bir sahteliktir alır başını. Öbür türlü, sınanmamış erdemlerin sahibi olmaya kalkar, sığ iddialara tevessül eder, klişe söylemlerin ardına sığınırız-Allah korusun!

15 Temmuz’un bize öğrettiği ilk şey, çok söz söyleyenlerin değil, sabırla susanların doğru yerde durduğu oldu. İddialaşarak şöhret bulan, başkalarını kötüleyerek temize çıkan, olmadık gündemleri magazin ağzıyla dile getiren ‘çok bilmişler’in ağzında değil, milletin suskun dilinde, çile çekmiş gönlünde, bedel ödemiş harbiliğinde saklıydı hikmet…

Çok güzel sesiyle, çok müzikal edayla tekbir getirmek değildi marifet; tankın karşısında “Allahuekber” diye ortaya koyduğu davasının gereğince, seve seve canından geçebilmekti. Çokça ezberlenmiş ayetleri sıralamak, hadisleri adeta birbiriyle dövüştürmek değildi erdem; ayetin hatırını, Peygamber’in[asm] hatırasını, icabında, şehit olmayı göze alarak teslim etmekti.

15 Temmuz 2016 gecesinde çok güzel şeyler oldu, çok sahih güzellikler ortaya çıktı bu topraklarda. Her şeyi esma göğünün altında görmeye adanan biz esma ailesi, 15 Temmuz’un kahramanlarının yüzlerini de esma sayfası olarak gördük. Rahman mührü olan yüzlerde esma okumaya çalıştık.

İnşaallah, dersimizi hakkıyla vermiş oluruz, vefa borcumuzu biraz olsun ödemiş oluruz.

Senai DEMİRCİ / Genel Yayın Yönetmeni

 

İşte bu sayının kapağı.

...
Yazının tümü basılı dergimizde! ABONE olmak için lütfen TIKLAYIN

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir